ТЕНДЕНЦІЇ В СФЕРІ ЗАЙНЯТОСТІ

Обираючи професію, обов’язково варто взяти до уваги, чи існує та існуватиме на неї попит на ринку праці. Як дізнатись, яка професія актуальна?

Цю інформацію можна знайти, відвідавши будь-який спеціалізований сайт або переглянувши журнал, газету з пропозиціями роботи і проаналізувавши, у працівниках якої професійної сфери є потреба.

Можна звернутися до найближчого центру зайнятості, в якому представлена інформація про те, представники яких професій зараз потрібні. Також у центрі зайнятості ти можеш ознайомитися з так званим «Барометром професій», що вміщує: перелік професій, за якими зовсім неможливо знайти роботу в твоєму регіоні; перелік професій, які є на підприємствах твого регіону, але в незначних кількостях; перелік професій, за якими існує можливість працевлаштуватися у твоєму регіоні; перелік професій, які актуальні у твоєму регіоні.

У зв’язку з визначенням актуальності тієї чи іншої професії ти можеш запитати: “А чи не вийде така ситуація: я буду опановувати професію у навчальному закладі декілька років, а поки буду вчитися, моя професія стане неактуальною?” Справа в тому, що не існує достовірних методів і методик розрахунку прогнозу, що визначає, який буде попит на професії через певний проміжок часу. Жоден вищий навчальний заклад не може на 100% гарантувати тобі працевлаштування після його закінчення. Але тенденції суспільного розвитку дають змогу припустити, що у майбутньому не зникне попит на професії, які:

  • не можуть бути виконані комп’ютером, навіть при надстрімкому розвитку технологій;
  • передбачають високий рівень освіти, компетенцій та досвіду;
  • не можуть виконуватись дистанційно та передбачають прямий контакт із іншими;
  • потребують високого рівня креативності, критичного мислення та аналізу;
  • завжди будуть затребувані в суспільстві.

До таких професій можна віднести, наприклад, професію лікаря, викладача, соціального працівника, пожежника, інженера.

Незалежно від того, яку професію ти обереш, будь готовим брати активну участь в управлінні своїм професійним життям, постійно опановувати нові навички та адаптуватись до постійних змін та нових викликів.

Барометр ринку праці України 2013

hh.ua

Всі статті

Читай також