ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

Різні професії передбачають найрізноманітніші можливості професійно зростати, розвиватись, накопичувати професіоналізм. Зараз є сенс поміркувати над тим, в якому напрямку тобі було б цікаво розвивати власну кар’єру.

Наприклад, розгляньмо професію програміста: ти опановуєш усе більшу кількість мов програмування та професійного інструментарію, ти знаєш велику кількість важливих нюансів, ти можеш виконувати завдання швидше, ефективніше та нешаблонно, при тому, що замовник завжди отримує задовільні для нього результати, – це так звана горизонтальна кар’єра.

Або ти можеш почати брати на себе більше відповідальності в межах власного напрямку і забезпечити свій розвиток як спеціаліста-керівника. Знову повернімося до професії програміста: ти спочатку працюєш як розробник-професіонал; потім завдяки спроможності уявляти робочий процес у широкому діапазоні координуєш роботу групи програмістів, а згодом займаєш посаду IT-директора компанії і плануєш стратегію розвитку цього напряму для всієї організації на найвищому рівні – це приклад так званої вертикальної кар’єри.

Можливість і напрямок професійного розвитку має безпосереднє відношення до перспективності професії і є важливим моментом у прийнятті рішення щодо її опанування.

Всі статті

Читай також